Sprawdź czy mamy ofertę sepcjalnie dla Ciebie.

Wpisz kod pocztowy placówki:

Klienci indywidualni:

Zainwestuj w złoto. Kup prezent okazjonalny.

Złoto na prezent okazjonalny.

Wybór prezentu okazjonalnego może być trudny, ponieważ chcemy podarować coś wartościowego, co będzie pamiątką na lata. Złota sztabka okazuje się wówczas doskonałym wyborem – ma zarówno materialną wartość oraz będzie stanowić pamiątkę na długie lata. W ofercie Banku znajdą Państwo sztabki o różnej gramaturze, a cena najtańszych zaczyna się już od około 400 zł.  

Co zyskujesz inwestując w złoto?

W dobie obecnej inflacji trzymanie pieniędzy w gotówce przez wiele lat nie wydaje się najlepszym pomysłem. Obecnie nawet lokaty nie chronią wartości pieniądza. Ta sytuacja nie będzie trwała w nieskończoność. Zapewne za rok czy dwa inflacja wróci do normy. Ale mówimy o perspektywie nawet kilkunastu lat, w czasie których może wydarzyć się wiele.

Złoto w odróżnieniu od gotówki nie traci wartości wskutek inflacji. Wręcz przeciwnie – gdy pieniądz traci swoją wartość nabywczą, kruszec nominalnie drożeje. Dzieje się tak dlatego, że choć jest to forma aktywa, jest to także fizyczny towar, który na rynek trzeba dostarczyć, a wcześniej wydobyć w kopalni. Ilość złota na Ziemi jest ograniczona, a koszty wydobycia stale rosną. Złoto pewnego dnia się skończy i będziemy obracali pewną określoną pulą. Jeśli chodzi o gotówkę – ostatnie lata pokazały, że można ją całkowicie swobodnie kreować z powietrza, co zresztą jest jedną z przyczyn wzrostu inflacji. 

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że złoto (choć równie dobrze może to być także srebro) jest ekstremalnie łatwym aktywem. Zakup złotej sztabki czy monety nie różni się niczym od zakupu chociażby złotego łańcuszka – należy udać się do dystrybutora (np. jednego z salonów Goldenmark lub we wskazanych placówkach Banku Spółdzielczego w Skawinie) i dokonać zakupu. Jest to proces o wiele prostszy niż zakup mieszkania czy jakiegoś produktu inwestycyjnego. Równie łatwo wygląda proces późniejszej odsprzedaży. 

Najpopularniejsze propozycje oferowane przez nasz Bank:

Każdy produkt wykonany jest z 24 karatowego złota o próbie 999.9 i posiada akredytację LBMA czyli międzynarodowej instytucji, regulującej rynek metali szlachetnych na całym świecie. Gwarantuje to zbywalność produktu w każdym zakątku globu.

Sztabka 1g – to doskonały pomysł na zaczęcie swojej przygody ze złotem. Najniższa cena produktu, sprawia, że jest on łatwo dostępny dla każdego. Zapakowana w hermetycznie zamkniętym opakowaniu, doskonale chroni kruszec.

Sztabka 5g – najczęściej wybierana jako prezent na chrzciny lub komunię z uwagi na cenę, która obecnie oscyluje w okolicach 1500 zł. To prezent komunijny, który będzie doskonałą lokatą kapitału.

Sztabka 10g – to już spory kawałek kruszcu, który pozwoli zachować wartość kapitału w czasie.

Moneta 1oz (31,1g) Australijski Kangur – to moneta charakteryzująca się wysoką rozpoznawalnością i ciekawym wizerunkiem. Co roku zmienia swój rewers, co dodaje jej symbolicznej wartości kolekcjonerskiej, będącej idealną inwestycją. Moneta ma nominał 100 dolarów australijskich. Została wyprodukowana przez Mennicę Perth z Australii.

Moneta 1oz (31,1g) Wiedeńscy Filharmonicy – Ta złota moneta powstała w hołdzie dla Filharmonii Wiedeńskiej. Jest jedną z najbardziej popularnych, złotych monet na świecie. Wyprodukowana przez renomowaną Mennicę Austriacką, gwarantuje niezapomniane doznania wizualne.

W celu zakupu złota zapraszamy do placówek naszego Banku:

Centrala – Skawina, Rynek 19

Filia nr 5 – Zielonki, ul. Krakowskie Przedmieście 114a